Spicy den
v Plzni

Plzeň je krásné město

prohlídka města s průvodcem i bez

Plzeň

Evropské hlavní město kultury pro rok 2015 má historické centrum s barokními a renesančními domy, najdete tu i pár uliček jako vystřižených ze středověku a katedrálu sv. Bartoloměje s vůbec nejvyšší kostelní věží v Čechách. Od roku 1842 se tu vaří skvělé pivo Pilsner Urquell, které Plzeň proslavilo po celém světě.

Co musíte vidět v hlavním městě piva

Vydejte se do pivovaru, kde se zrodila pivařská legenda - Plzeňský Prazdroj, spodně kvašený světlý ležák plné zlaté barvy a středně hořké chuti s výrazným aroma žateckého chmele, od roku 1898 registrovaný pod ochrannou známkou Pilsner Urquell. Prohlídková trasa vede místy, kde se od počátku vyrábí, v prohlídce je zahrnuta i návštěva historických pivovarských sklepů a ochutnávka. Musíte navštívit i plzeňské Pivovarské muzeum, kde se vám představí pivo v běhu staletí až do současnosti.

Koho byste měli znát z loutkových divadelních představení

K nejznámějším plzeňským "rodákům" patří loutky Spejbla (*1920) a Hurvínka (*1926). Jejich duchovním otcem byl Josef Skupa (1892-1957), který právě v Plzni Divadlo Spejbla a Hurvínka založil. Hold tvůrci nejznámějších českých loutek vzdává pomníček v plzeňských Šafaříkových sadech poblíž historické budovy Západočeského muzea, ale se Spejblem, Hurvínkem a dalšími hrdiny oblíbených loutkových divadelních představení se můžete seznámit také v Muzeu loutek přímo na hlavním plzeňském náměstí.

Cestovatelská potěšení města Plzeň

Místem, kde se vás nedotknou rozmary počasí a které přitom není skryté pod střechou, je středověké plzeňské podzemí. V bývalých továrních halách plzeňské Škodovky čeká na všechny zvídavé návštěvníky Techmania Science Center s řadou interaktivních exponátů. Nevšedním zážitkem je rovněž prohlídka Velké synagogy, největší v České republice, druhé největší v Evropě a po jeruzalémské a budapešťské třetí největší na světě. V interiéru s vynikající akustikou se pořádají koncerty a výstavy.

prohlídka Plzně se Spicy 

Okruh A: Prohlídka historického centa -projdeme se centrem kde si můžete prohlédnout historické stavby města Plzně jako jsou velká synagoga, katedrála sv. Bartoloměje, západočeské muzeum, mlýnská strouha, mastné krámy, plzeňské podzemí a pivovarské muzeum. Prohlídka se členem SPICY teamu trvá cca 120 minut. Cena za pár 500 kč. 

Okruh B: Prohlídka historických budov a centra -  při procházce centrem nahlédneme do velké synagogy kde si prohlédneme novorománský sloh s maurskými prvky, která byla postavena v letech 1888-1892 poté navštívíme katedrálu svatého Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v čechách. Z katedrály se přesuneme do Šafaríkovo sadů kde si prohlédnéme západočeské muzeum a přes mlýnskou strouhu projdeme k mastnýmm krámům a poté navštívíme pivovarské muzeum a plzeňské podzemí.  Prohlídka se členem SPICY teamu trvá cca 240 minut. Cena pro pár 1300 Kč + vstupné cca 680 kč pro pár.

Okruh C: Prohlídka historických budov a širšího centra Plzně- nahlédneme do velké synagogy kde si prohlédneme novorománský sloh s maurskými prvky, která byla postavena v letech 1888-1892 poté navštívíme katedrálu svatého Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v čechách. Z katedrály se přesuneme do Šafaríkovo sadů kde si prohlédnéme západočeské muzeum a přes nábřeží projdeme do plzenského Prazdroje kde se podíváme jak vzniká pivo Pilsner Urquell. Procházkou dojdeme do hidtorického jádra  a   navštívíme pivovarské muzeum a plzeňské podzemí. Prohlídka se členem SPICY teamu trvá cca 380 minut. Cena pro pár 1800 Kč + vstupné cca 1180 Kč pro pár.

Lze domluvit i individuálně sestavené prohlídky se SPICY teamem.

Ubytování v blízkosti SWINGERS SPICY 


Hotely:

Hotel u námořníka s.r.o.  www.hotelunamornika.eu/
Přemyslova 286/54,301 00 Plzeň

Hotel Plzeň         www.hotelplzen.cz                    Budilova 15, 301 00 Plzeň

Hotel Trend       www.trend-hotel.cz                Kovářská 13a, 301 00 PLZEŇ

Hotel Victoria     www.hotel-victoria.cz                Borská 19, 30100 Plzeň

Pension Wallis        www.wallis.cz                    Palackého třída 11, Plzeň, 301 00

Sunny, fully furnished Studio type with terrace https://www.booking.com/hotel/cz/sunny-fully-furnished-studio-type-with-terase.cs.html          Poděbradova 17, No.2, Plzeň, 301 00

Vita &Kata Apartment  https://www.booking.com/hotel/cz/vita-amp-kata-apartment.cs.html                                   Koperníkova 50, Plzeň, 301 00

AIRBNB-New LBH Apartments II in city center  COZY apartment in the city center              Apartsee Plzeň 1

Další ubytování: www.booking.com  www.airbnb.cz

Kam na jídlo

poblíž klubu

Sallon Roudná - Na roudné 17.  saloonroudna.cz/

Angus grill restaurant Kajetánka - Sedláčkova 2, https://www.angusgrillrestaurant.cz/cs/

Street Food u Kejsy - Veleslavínova 10/15,  https://street-food-kejsa.business.site/

Delish - Riegrova 20,  www.delish.cz

Zlatý drak - Americká 16, https://www.zlaty-drak.eu/

Švejk restaurant - Riegrova 12, www.svejkplzen.cz/

Pizzerie San Marino - Palackého 9,  https://www.sanmarino-pizza.cz/

Pivovar a restaurace U pašáka - Poděbradova 12,  https://www.pivopasak.cz

Gepard burger - Kollárova 7,                  www.gepard-burger.cz

Kebab u Tuzexu - Palackého 13, Otevřeno:PO-ČT: 09- 01 , PÁ: 09 - 04, SO: 9,30 - 04, NE: 10 - 23.